Biyotek 15 Ar-Ge Eğitim Ve Danışmanlık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

FİRMALAR / BİYOTEKNOLOJİ
BİYOTEKNOLOJİ

Biyotek 15 Ar-Ge Eğitim Ve Danışmanlık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Sektör: Sağlık, tıp, gıda, su ürünleri, kozmetik, tarım ve hayvancılık, çevre, endüstri nanoteknoloji, biyoteknoloji ve sentetik biyoteknoloji

Faaliyet/Çalışma Alanı: Biyoteknoloji ile ilgili araştırma ve deneysel geliştirme faaliyetleri (Sağlık, tıp, gıda, su ürünleri, kozmetik, tarım ve hayvancılık, çevre, endüstri nanoteknoloji, biyoteknoloji ve  sentetik biyoteknoloji gibi temel sektörlerde ürünlerin ya da süreçlerin üretimi, geliştirilmesi ve modifikasyonu)

BİYOTEK 15 İstanbul Üniversitesi Teknokenti’nde faaliyet gösteren bir akademisyen şirketidir. Biyoteknoloji ile ilgili araştırma ve deneysel geliştirme faaliyetleri alanında yeni ürünleri farklı sektörlere kazandırmaya yönelik çalışmalar yürütmektedir. BİYOTEK 15’in entelektüel sermayesini 2000-2016 yılları arasında Türkiye denizlerinde gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmaları oluşturmaktadır.

Proje(ler)
Türkiye Denizlerinden izole edilen bakterilerin endüstriyel, klinik ve ekolojik kullanımına yönelik veriler üreten BİYOTEK 15 petrol kirliliğinin giderilmesinde bakterilerin kullanımı ile ilgili kültür tanımlamalarını yaparak üretime hazır hale getirmiştir. Deniz süngerlerinden izole edilen bakterilerin antibakteriyel özelliklerine yönelik veriler sağlanmıştır. Deniz bakterilerinin yapı yüzeylerinde biyolojik iyileştirme amaçlı kullanımının araştırıldığı proje çalışması devam etmektedir.