HEFA TEKNOLOJİ A.Ş.

FİRMALAR / ELEKTRONİK
ELEKTRONİK

HEFA TEKNOLOJİ A.Ş.

Sektör: Elektrik&Elektronik

Faaliyet/Çalışma Alanı:

2018 yılında kurulan firmamız HEFALAB markası altında laboratuvar cihazları üretimi yapmaktadır. Firmamız bünyesinde geliştirmiş olduğumuz yazılım ve donanımı %100 firmamıza ait olan Potansiyostat& Galvanostat ve Batarya Analizörü ürün gruplarımızı siz değerli müşterilerimize sunmanın gururunu yaşıyoruz. HEFA TEKNOLOJİ A.Ş., bünyesinde görev alan Elektrik-Elektronik Mühendisleri ve Temel Bilimciler ile katma değerli ürünler üretmek hedefiyle kurulmuştur. Elektrokimya alanında uzun yıllar tecrübesi bulunan ekibin bir araya gelmesi ile kurulan HEFA TEKNOLOJİ A.Ş. olarak geliştirdiğimiz ürün grupları aynı zamanda kendi Ar-Ge projelerimizde de kullanılmaktadır. Muadil ithal ürünlere nazaran çok daha uygun maliyetli elektrokimya çözümleri sunan firmamız aynı zamanda elektrokimya çalışmalarında ihtiyaç duyulan bileşenlerin de tedariğini sağlamaktadır.

 Proje(ler):

  • Modüler Yapılı Elektrokimyasal Test ve Karakterizayon Cihazının ve Yazılımlarının Geliştirilmesi

Projenin amacı mevcutta var olan elektrokimyasal ölçüm sistemlerinin ölçüm parametrelerini, sektör bağımsız kullanılabilir nitelikte geliştirmek ve elektrokimyasal ölçüm sistemi ile pil teknolojileri alanında kullanılan pil analizör cihazlarının modüler hale getirmektir. Biyosensör, biyoteknoloji, biyokimya, biyoloji, kimya, tıp vb. alanlarda elektrokimya ile ilişkili olarak sürdürülen Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarında kullanıma yönelik yenilikçi, katma değeri yüksek yerli modüler analiz cihazının ve arayüz yazılımlarının geliştirilmesi ile başta ülkemiz olmak üzere uluslararası rekabet gücü yüksek nihai ürün geliştirilmiş olacaktır.

  • Yakın Kızılötesi Spektroskopi Yöntemi ile Et, Süt Ve Buğday Gıda Türlerinin İçerik Analizlerini Yapabilen Taşınabilir Gıda Analiz Cihazının Ve Yapay Zeka Temelli Yazılımlarının Geliştirilmesi

Proje kapsamında geliştirilecek taşınabilir gıda analiz cihazı, yakın kızılötesi (NIR) spektroskopisi tekniği ile çalışacak olup; et ürünleri, buğday ve sütün içerik analizlerini, mevcutta kullanılan maliyetli, uzun süreli ve laboratuvar ortamında ilave kimyasallara ihtiyaç duyularak yapılan analizlere nazaran, hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılmasına imkân sağlayacaktır. Analizlerin doğruluk oranının yükseltilmesi için yapay zeka temelli yazılım algoritmalar proje kapsamında geliştirilecek olup, opto-elektronik ve yazılım alanlarında yapılacak Ar-Ge çalışmaları ile yüksek katma değerli nihai ürün elde edilecektir. Nihai platformda analizi yapacak kişi/kurum/kuruluş mobil uygulamalar aracılığı ile anlık olarak analizi gözlemleyebilecektir.