RMS Araştırma Mühendislik Danışmanlık San. ve Tic. Ltd. Şti.

FİRMALAR / ELEKTRONİK
ELEKTRONİK

RMS Araştırma Mühendislik Danışmanlık San. ve Tic. Ltd. Şti.

Sektör: Kimya, Çevre Teknolojileri, Yazılım, Araştırma ve Geliştirme

Faaliyet/Çalışma Alanı: Kamu Sağlığı ve Sensör Teknolojileri

Kuruluşumuz 2015 yılında T.C. Bilim Teknoloji Bakanlığının TeknoGirişim Desteği ile faaliyetlerine başlamıştır. RMS Ar&Ge özellikle gaz sensörleri ve sensör teknolojileri alanında faaliyetler yürütmektedir.
Sensör ve Sensör teknolojilerinin kullanıcı ile dost bir şekilde sunulması ve bu yönde ürünler ortaya çıkarılması öncelikli hedeflerimizdir.

Kullanıcı dostu ürünler son zamanlarda giderek popüler ve kullanım kolaylığını artıran “Nesnelerin İnterneti (IOT)” yaklaşımı ile bir araya getirilmiştir. Tam bu noktada RMS Ar&Ge özellikle evlerimizin, ofislerimizin, sanayi kuruluşlarının üretim tesislerinin ihtiyaç duyduğu mobil telefon üerinden izlenebilen ve erişibilen dedektör cihazları üretmektedir. Bununla birlikte çeşitli alanlarda faaliyet gösteren firma veya sanayi kuruluşlarına bilim ve teknoloji alanında Ar-Ge desteğinin yanı sıra proje süreçleri yönetimi, takibi ve ihtiyaç duydukları diğer alanlarda destek vermektedir.

Proje(ler)
T.C. Bilim Teknoloji Bakanlığının TeknoGirişim Desteği ile başlatılan “Hane Güvenliğine Yönelik Gaz Dedektörünün Geliştirilmesi” projemiz başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Proje kapsamında, bir ortam içerisinde tehlike oluşturan dört farklı gazı (Doğalgaz, LPG, Karbonmonoksit ve Hidrojen) ve ortamın nem ve sıcaklık bilgilerini izleyen dedektör cihazı ortaya çıkarılmıştır. Kullanımın artırılması ve kolaylık olması açısından dedektör cihazı internet erişimi ve mobil telefon uygulaması (Android işletim sisteminde) ile zenginleştirilmiştir.

Bu sayede dünyanın herhangi bir köşesinden cihazına internet üzerinden bağlanarak durum bilgisini öğrenebilir ya da tehlike anında cihazımız sizi uyarabilir durumdadır. Gerçekleştirilen cihaz ile birlikte özellikle
“Akıllı Ev Sistemleri” teknolojisi konusunda da ilk adım atılmıştır.