NEUROSTİM ARGE MÜHENDİSLİK LTD. ŞTİ.

FİRMALAR / SAĞLIK
SAĞLIK

NEUROSTİM ARGE MÜHENDİSLİK LTD. ŞTİ.

Sektör: Biyomedikal / Sağlık

Faaliyet/Çalışma Alanı: 

Başta Multiple Skleroz (MS) olmak üzere çeşitli fizyolojik nedenler sonucu ortaya çıkan Aşırı Aktif Mesane Sendromu için ulaşılabilir, kullanımı ve taşıması kolay giyilebilir tıbbi cihaz üretimi.

Aşırı Aktif Mesane sorunu bireylerde tuvalete erişemeyecekleri mekanlara gitmeme, sıvı tüketimini sınırlandırma, erken yaştan itibaren ped kullanmaya başlama gibi sorunlara yol açmaktadır. Bu nedenle sendromun görüldüğü kişilerde dışarı çıkamama, sosyalleşememe sonucu depresif bir hayata sürüklemektedir. Özellikle çalışma hayatındaki hastaların gerek iş gerek sosyal yaşamını olumsuz etkileyen bu sorun, etkili tedavilere ulaşılamadığında kişiyi aktif yaşamdan da uzaklaştırmaktadır. 

Neurostim tüm bu sorunlara çözüm sunmayı amaçlamaktadır.

Proje (ler) : 

 Aşırı Aktif Mesane Sendromu olan hastalar için giyilebilir elektriksel uyarı cihazının geliştirilmesi. Geliştirilen cihazın mobil uygulama üzerinden kontrolünün sağlanması. 

Geliştirilmesi planlanan bu ürün ortopedik bir ayak bilekliği içine entegre edilmiş küçük bir stimülatör/cihaz ile iki elektroddan oluşmaktadır. Cihazın çalışma prensibi 3-4 cm çapında olan stimülatörün oluşturduğu elektriksel uyarının elektrodlar aracılığıyla mesaneye giden sinirleri uyarmasıdır. Ortalama 6-8 haftalık kullanım sonunda idrar sorunları önemli ölçüde azalmaktadır.