HABERLER

BASIN ODASI

2. Dünya Teknoloji, İnovasyon Ve Girişimcilik Konferansı 12-14 Mayıs Tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezinde Gerçekleştirildi.

İstanbul Üniversitesi'nin düzenlediği 2. Dünya Teknoloji, İnovasyon ve Girişimcilik Konferansı 12-14 Mayıs tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kongrenin fuaye alanında çeşitli firmalar standları ile İstanbul Teknokent ENTERTECH olarak yerimizi aldık.

 İstanbul Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Mahmut AK’ın da açılış konuşmacılarından olduğu konferansın ana teması: "Entelektüel Ekonomi ve Yenilikçi Girişimcilik için Reformlar" olarak belirlendi.

Konferansın genel yönelimi ulusal ve uluslararası düzeyde akademisyenler, iş dünyası ve kamu kesimi temsilcilerinin bilgi birikimi ve tecrübelerini bir araya getirerek, yükselen ekonomilerin mevcut sorunlarını belirlemek ve söz konusu sorunları en hızlı ve etkin şekilde ortadan kaldıracak politika önerileri oluşturmak ve  gerek büyük ölçekli işletmeler gerekse KOBİ’lerin Arge ve inovasyon kapasitelerinin artırılmasına yönelik öneriler oluşturmak olarak belirlenmiştir.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ‘un da teşrif edip konuşma yaptığı kongrede çok sayıda üst düzey yöneticinin katıldığı İnovasyon ve Girişimcilik Konferansı, 14 Mayıs'ta sona erdi.