HABERLER

BASIN ODASI

BİGG Programı Sunumları Yapıldı

Teknoloji ve yenilikçi fikirleri desteklemek amacıyla İstanbul Teknokent ve Arçelik Garage paydaşlığında gerçekleştirilen TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programı’na yapılan başvurular kurul tarafından değerlendirildi.

Alanında uzman kişilerden oluşturulan jüri grupları projeleri teknolojik düzeyi ve yenilikçi yönü, iş fikrinin uygulanabilirliği, iş fikrinin taşıdığı ticari değer, iş fikrinin rekabetçi düzeyi, iş fikri ekibinin nitelikleri ve iş fikrine uygunluğu v.b yönleri ile değerlendiriyor.

Girişimci adaylarının iş fikirlerini değerlendiren jüri, 10- 11 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen değerlendirmede farklı temalar üzerinde duruldu. Toplantılarda öne çıkan tematik alanlar; akıllı ulaşım, enerji ve temiz teknolojiler, ileri imalat ve sanayi 4.0, iletişim ve sayısal dönüşüm, sağlık ve iyi yaşam, sürdürülebilir tarım ve beslenme üzerineydi.

200 Bin TL Destek Veriliyor

Bütçe sermaye desteği 60 bin TL ve proje desteği 140 bin TL olmak üzere toplamda 200 bin TL. Ödemeler teminat almaksızın geri ödemesiz (hibe) olarak veriliyor. Toplam bütçe en fazla 200 bin TL ve iş planı süresi en fazla 18 ay olarak belirlendi.

Programla ilgili detaylı bilgiye www.bigg.entertech.com.tr adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.