HABERLER

BASIN ODASI

Firmalarımızdan Arkim Kimyevi Maddeler, “İnovaLİG 2019” Şampiyonları Arasında Yerini Aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla T.C. Ticaret Bakanlığı'nın koordinasyonunda Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından bu yıl 8'incisi düzenlenen "Türkiye İnovasyon Haftası" kapsamında, İnovaLİG 2019 Şampiyonları açıklandı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından düzenlenen Türkiye’nin ilk inovasyon geliştirme programı “İnovaLİG” 2019 sonuçları kapsamında Entertech firmalarımızdan Arkim Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. KOBİ kategorisinde ikinci oldu.

İnovaLİG 2019 Şampiyonları ödül töreninde firmalara ödüllerini T.C. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, T.C. Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle takdim etti.

Her yıl inovasyonun 5 ana kategorisinde düzenlenen İnovaLİG ödülleri; "İnovasyon Stratejisi", "İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü", "İnovasyon Döngüsü", "İnovasyon Kaynakları", "İnovasyon Sonuçları" olarak dağıtılmaktadır. Bu yıl "Büyük Firmalar” ve “KOBİ" olmak üzere iki ayrı ölçekte İnovaLİG Şampiyonları belirlendi. İnovaLİG'e 2019 yılında 61 ilden toplam 1.236 firma başvurdu.