HABERLER

BASIN ODASI

İstanbul Teknokent Entertech, Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde Yerini Aldı

17-22 Eylül tarihleri arasında Atatürk Havaalanı’nda düzenlenen Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne İstanbul Teknokent Entertech olarak katılım gösterdik.

“Ayakların Yere Basmadığı Festival” sloganıyla düzenlenen Teknofest İstanbul’da İstanbul Teknokent Entertech olarak proje destekleri, patent süreçleri, girişimcilik ve üniversite- sanayi iş birliği konularında ziyaretçilerimizi bilgilendirdik. Firmalarımızdan Procenne ve Hextech Green’de Teknokent ekosistemindeki yolculukları hakkında bilgi vermek için stantta yerini aldı.

 

Robotaksi Binek Otonom Yarışı’nda İkincilik Ödülü

Teknofest İstanbul etkinlikleri kapsamında düzenlenen “otonom araç yarışlarında” İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Bilgisayar Kulübü altında kurulan Otonom Araç Takımı üniversitemizi temsil etti. Entertech sponsorluğunda yarışa katılan “Otobil” aracı, Robotaksi Binek Otonom Yarışı’nı ikinci olarak tamamladı. Otobil Takımı ikincilik ödülünü Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sn. Fuat Oktay ve Tübitak Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ın elinden aldı.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörümüz Prof. Dr. Nuri Aydın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol İnce ve Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı aynı zamanda ISTEC Koordinatörü Doç. Dr. Muhammet Ali Aydın standımızı ziyaret ederek çalışmalarımız ve ortak yürüttüğümüz projelerimiz hakkında bilgi edindi. Entertech sponsorluğunda otonom araç yarışlarına katılan “Otobil” aracını inceledi.

San Francisco’da Hızlandırma Kampı Ödülü

Teknofest İstanbul kapsamında T3 Vakfı, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı iş birliği ile düzenlenen Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi’nde firmalarımızdan Hextech Green ödül aldı. Üreticilerin afetlerden etkilenmeden doğal fideler yetiştirebileceği, tüketicilerin mutfaklarında kendi doğal sebzelerini yetiştirebileceği tarım makinesi ile sebze yetiştiriciliğine yeni bir devir başlatacak olan Hextech Green kazandığı ödül ile San Francisco’da hızlandırma kampına gitmeye hak kazandı.