HABERLER

BASIN ODASI

İstanbul Teknokent Uluslararası Hızlandırma Programı Başlıyor

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) yerli finansmana erişimin yanı sıra yatırım, üretim ve AR-Ge’ye yönelik çalışmalarıyla İstanbul’a kök salmış, istihdam ve ihracat artış potansiyeli taşıyan fakat ölçek büyütmek için belli bir finansmana ve doğru yatırımcıya ihtiyaç duyan girişimcilerin desteklenmesi için Girişimcilik Mali Destek Programı Çağrısı’nda bulunmuştur.

İSTKA’NIN 2018 Girişimcilik Mali Destek Program çağrısının sonucuna göre “İstanbul Teknokent Uluslararası Hızlandırma Programı” projemiz desteklenen on yedi projeden biri olmuştur. Girişimcilerimiz bu destek ile hem kendi pazarlarını genişletecek hem de yurtdışında pazarlama, satış ve markalaşma fırsatları elde edeceklerdir.

Bu proje kapsamında oluşturulacak İstanbul Teknokent Uluslararası Hızlandırma Programı ile İngiltere’nin Londra Şehri’nde iş birlikleri oluşturulacaktır.

Proje kapsamında Teknokent’imiz de faaliyet yürüten, diğer teknokentlerde faaliyet yürüten ve Teknokent’ler bünyesinde bulunmayan KOBİ’ler arasından seçilecek 20 girişimci ekibin iş fikirleri için fikri sınai mülki haklar başvurularının yapılması, programın İngiltere ayağına girişimcilerin hazır hale getirilmesi konusunda eğitim destekleri, girişimcilerin eksik olduğu alanlarda mentorluk destekleri gibi çalışmalar yürütülecektir.

Proje dahilinde İstanbul Teknokent’in bulunduğu Avcılar Kampüsü ARGEM Binası’nda 200 m²  kapalı alan ayrılacaktır.