HABERLER

BASIN ODASI

İSTANBUL TTO, AVCILAR KAYMAKAMLIĞI’NDA PROJE YAZIMI KONULU ÇALIŞTAY GERÇEKLEŞTİRDİ.

Avcılar Kaymakamlığı ve İstanbul TTO arasında var olan iş birliklerine bir yenisi daha eklendi. Avcılar Kaymakamlığı tarafından kurulan Proje Koordinasyon Birimi’ne, TTO uzmanlarımız tarafından üç gün süren Uygulamalı Proje Yazım eğitimi verildi. Eğitime Avcılar Proje Koordinasyon Birimi Müdürü Nilgün Ergüven’in katılımının yanı sıra, Basın Halkla İlişkiler, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Avcılar Müftülüğü, Avcılar Kaymakamlığı Dış İlişkiler ve AB Proje Koordinasyon Birimi personellerinden de katılım gerçekleşti. Eğitimin birinci gününün ilk oturumunda TTO uzmanımız Kadir Yılmaz’ın; “Proje nedir? , Proje döngüsü yönetimi nedir?, Projenin mevcut, paydaş, sorun, hedef, durum, strateji analizi, mantıksal çerçeve matrisi” konulu sunumunu gerçekleştirmesi sonrası ikinci oturumda katılımcıların kendi projelerinin mantıksal çerçeve matrisini oluşturması istendi. Katılımcılar kendi içlerinde proje ekiplerini kurarak verilen sürede projelerinin mantıksal çerçeve matrisinin taslaklarının bir kısmını oluşturdular böylece sunumda öğrendiklerini uygulama fırsatı buldular. 

Eğitimin ikinci gününde süre ve faaliyet planlaması, kaynak planlaması konularında gerçekleşen sunumlar sonrası ekipler projelerinin süre ve bütçe kısımlarını da geliştirdiler.

Eğitimin son gününde TTO uzmanlarımız Kadir Yılmaz, Gökhan Hardal ve Damla Küçükisbir ekiplerin üç günlük sürecin sonunda oluşturduğu projelerin sunumlarını dinlediler ve proje sahipleriyle beraber değerlendirmede bulundular.