HABERLER

BASIN ODASI

MMG 4. Ar-Ge & İnovasyon Zirvesi ve Sergisi’ne Katılım Gösterdik

İstanbul Teknokent olarak katılım gösterdiğimiz MMG 4. Ar-Ge & İnovasyon Zirvesi ve Sergisi 23-24 Ekim tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Salonu’nda gerçekleşti.

Bu yıl “Yerli Akılla Küresel Pazarlara” temasıyla düzenlenen zirvede, İstanbul Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, Entertech ve firmalarımızdan Hextech Green iki gün boyunca stantta yerini aldı.

Hextech Green’ in “Tarımsız toprak” mottosu ile geliştirdiği ürünlerin sergilendiği standımız ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü.

Proje ortağı olarak yer aldığımız İSTKA (İstanbul Kalkınma Ajansı) desteği ile kurulan ISTEC projemiz, 4. Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi & Sergisi’nde ziyaretçilerimize çalışmaları hakkında bilgi verdi. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sayın Çetin Ali Dönmez, Nesnelerin İnterneti Ekosistemi Güvenlik Test ve Değerlendirme Merkezi’mizin standını ziyaret etti ve araştırmacılarımızdan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İstanbul Üniversitesi- Cerrahpaşa Adli Tıp Enstitüsü tarafından yürütülen, İSTKA destekli "Yangın ve Patlayıcı Madde Analiz Merkezi (YAPAMER)" projemiz de sergi alanında katılımcılarla buluştu.

Sergi alanı yanında çeşitli başlıklarda düzenlenen oturumlarda konunun uzmanları, iş ve sanayi dünyası temsilcileri, akademisyenler ile kamu kurum ve kuruluşları yetkilileri ziyaretçilerle bir araya geldi. Organizasyon kapsamında AR-GE Merkezleri, Kalkınma Ajansları, Üniversiteler, Teknoparklar, Savunma Sanayi ve Enerji Firmaları başta olmak üzere birçok farklı sektördeki firmalar tarafından katılım sağlandı.

MMG 4. Ar-Ge & İnovasyon Zirvesi ve Sergisi, AR-GE Merkezleri, Kalkınma Ajansları, Üniversiteler, Teknoparklar ve Organize Sanayi Bölgelerinde geliştirilen inovatif projeleri aynı platformda buluşturarak, projeler arasında sinerji ve etkileşim oluşturmaya, projelerin yatırıma dönüşmesine ve ticarileşmesine katkıda bulunmaya ortam sağladı.