HABERLER

BASIN ODASI

MÜSİAD Vizyoner’19 Zirvesi’ne Katılım Gösterdik

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından iki yılda bir düzenlenen “Vizyoner’19 Zirvesi” 27 Kasım Çarşamba günü Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

“Dijital Gelecek” temasıyla bu yıl 3.kez düzenlenen “Vizyoner’19 Zirvesi” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleşti. Zirvede güncel teknolojik gelişmeler ve teknolojinin iş ve sosyal hayatımızda gerçekleştirdiği dönüşümler, alanında uzman konuşmacılar tarafından kapsamlı bir şekilde ele alındı.

Programın ilk bölümünde Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, İTO Genel Başkanı Şekip Avdagiç, Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi, MÜSİAD Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda katılımcı yer aldı.

Protokol konuşmalarının ardından zirvenin ilk panelinde “Dijital Ekonomi ve Para” başlığı ele alındı. Panellerde “Ticaretin Dijital Ekosistemi”, “Geleceğin Şehirleri ve Kaynakları”, “Milli Teknoloji Hamlesi ve Dijital Türkiye” başlıkları konuşuldu.

Bu yıl Vizyoner Exchange programı ile eş zamanlı düzenlenen Vizyoner19 Zirvesi’nde katılımcılar, “Dijital Gelecek” konusunda B2B toplantılar yaparak, fikirlerini ticarete ve yatırıma dönüştürme imkânı sağlamaya başladı.

MÜSİAD Vizyoner 19’ etkinliğine İstanbul Teknokent Entertech olarak firmalarımızdan Hextech Green ve Aksense ile katılım gösterdik. Exchange alanında firmalarımızla beraber katılımcılara ürünlerimiz hakkında bilgi verdik.

Vizyoner Exchange için özel geliştirilen model ile İstanbul Teknokent Entertech, ITO Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi, İstanbul Teknopark, YTÜ Yıldız Teknopark, ODTÜ Teknopark, BİST Özel Pazar Yeri, Genç MÜSİAD gibi ülkemizin önde gelen girişim merkezlerinin bünyelerinde yer alan teknoloji girişimcileri, yatırımcılar ile bir araya gelerek rekabetçi fayda ve fırsatların tanıtılmasına ve bilginin ticarete dönüştürülmesine olanak sağladı. Etkinlikte sanayi işletmeleri, teknoloji tedarikçileri ve diğer katılımcılar bu alana yoğun ilgi gösterdi.