HABERLER

BASIN ODASI

SATINALMA VE TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİ KONFERANSI DÜZENLENDİ

Konferans Koordinatörü Prof. Dr. Murat Erdal’ın açılış konuşmasıyla başlayan programda, yeni endüstride tedarik zinciri, pazarlığa bakış, dijital dönüşüm ve satın almada en iyi uygulamalar konuları konuşuldu.

Açılış konuşmasının ardından İstanbul Teknokent Yönetim Kurulu üyemiz Prof. Dr. İsmail Kırbaşlar “Kamu-Üniversite- Sanayi İşbirliği” konulu konuşmasını gerçekleştirdi.

Konferans “Pazarlık Aktörleri; Alıcı Ve Satıcı Taraflar” isimli ilk oturum ile devam etti. Prof. Dr. Serdar Pirtini’nin oturum başkanlığını yaptığı oturumda Serpil Akyol (Europ Assistance) Murat Aksoy (Pepsico), Mehmet Gül ve Ersel Açıkbaş (Temesist) yöneticileri bilgi paylaşımında bulundu.

Kamu İhale Kurul Üyesi Mehmet Atasever’in oturum başkanlığını yaptığı “Kamuda Dijital Dönüşüm” oturumunda Ahmet Altay (İ.B.B.) , Mücahit Civriz (Devlet Malzeme Ofisi)  ve Mehmet Dağ (İstanbul Beton Sanayi İSTON)  bilgi verdi.

 “Tedarik Zinciri Yönetimi” isimli oturum İ.Ü. İktisat Fak. İşletme Böl. Bşk. Prof. Dr. Halim Kazan başkanlığında yapıldı. Oturumda, Şafak Tombak (Naturel Enerji) , Arif Yıldırım (Karaca Züccaciye) , Mahir Yamakoğlu (Doğuş Çay ) ve Hidayet Şahin (Türk Standartlar Enstitüsü Marmara Bölgesi) tarafından yapılan sunumlar yer aldı.

  “Big Data ve Satınalma Denetimi” isimli son oturum İ.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden Prof. Dr. Emrah Cengiz’in başkanlığında gerçekleşti. Satınalma denetimi ve etik hakkında Kağan Demirdöven (Caseware Türkiye), Lütfi İnciroğlu (İnciroğlu Danışmanlık, Denetim Ve Eğitim Hizmetleri) ve  Av. Dr. Bülent Balkan (İstanbul Etik Enstitüsü) tarafından bilgi aktarıldı.

 Satınalma Dergisi ve Satınalma Kulübü BuyerNetwork.net tarafından düzenlenen “Satınalma ve Tedarik Zinciri Yönetimi Konferansı’nda 7 kategoride ödül verildi. Törende, “Genç Satınalma Yöneticisi Ödülü”  Naturel Enerji  firması adına Şafak Tombak’a, “Genç Tedarik Zinciri Yöneticisi Ödülü”  Karaca Züccaciye firması adına Duygu Amuca, “Yenilikçi Satınalma Ödülü” İSTON’a, “Dijital Dönüşüm Ödülü”  Devlet Malzeme Ofisi’ne (DMO), “Tedarik Zinciri Yönetimi Ödülü” Karaca Züccaciye A.Ş. firmasına “Kamu Satınalma Projesi Ödülü” İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İ.B.B) ve “ Tedarikçi İlişkileri Yönetimi Ödülü” Standard Profil Otomotiv A. Ş. firmasına verildi.

Kamu ve özel sektörden yoğun katılımın olduğu Satınalma ve Tedarik Zinciri Yönetimi Konferansı, plaket takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.