HABERLER

BASIN ODASI

Satınalma ve Tedarik Zinciri Yönetimi Konferansı ve Ödül Töreni Gerçekleşti

Buyer Network Business tarafından düzenlenen “Satınalma ve Tedarik Zinciri Yönetimi Konferansı ve Ödül Töreni” 20 Kasım Çarşamba günü İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Program, Buyer Network Kurucusu Prof. Dr. Murat Erdal’ın açılış konuşması ile başladı. İSİFED Başkanı Muammer Ömeroğlu ve İÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Komsuoğlu’nun konuşmalarının ardından konferans oturumlar ile devam etti.

İlk oturum, PepsiCo Avrupa ve Türkiye Şeker & Nişasta Bazlı Şeker Kıdemli Satınalma Müdürü Murat Aksoy’un Başkanlığı’nda gerçekleşti. TEB Tedarik Direktörü Arda Polat “Finans Sektöründe Tedarik Yönetimi” konulu sunumunu gerçekleştirdi. Sunumunda tedarikçi kabul kontrol piramidinin ne olduğuna değinen Polat, “Kurumun hakkını koruduğumuz kadar tedarikçinin de hakkını korumalıyız. Sürdürebilirliğimiz tam olarak buna bağlı aslında” dedi. Polat, teklif pazarlık ve tasarrufun zaman kullanımında önemli kavramlar olduğunu dile getirdi.

AKZO NOBEL, Bölge Satın alma Müdürü EMEA Taylan İşcan “Global Satınalma Yönetimi ve Stratejisi” konusunda konuşma yaptı. İşcan, konuşmasında doğru tedarik zinciri tanımının öneminden bahsetti. “Satınalma ve Tedarik Zinciri sürecini doğru yönetemezsek ve rekabetçiliği sağlayamazsak pazara bile çıkmadan yok oluruz.” şeklinde konuşan İşcan, stratejik satınalma döngüsüne değindi.

“Dijital Karar Verme (GEN)” konulu sunumu ÇİMSA Satınalma Müdürü Tolga Döğer gerçekleştirdi. Döğen, sunumunda tedarik zinciri yapısından bahsetti. Teknoloji ve tecrübe ilişkisinin önemine değindi.

İstanbul Teknokent ve İstanbul Teknoloji Transfer Ofisi olarak katılım gösterdiğimiz programda oturumların ardından B2B Firma& Kariyer Görüşmeleri yapıldı. TTO uzmanlarımız standımızı ziyaret eden katılımcılara bilgi verdi.

Buyer Network Kurucusu Prof. Dr. Murat Erdal’ın başkanlığında gerçekleşen ikinci oturum, Temesist Şirketler Grubu temsilcisi Murat Kadir Gül’ün “Lojistik Depolama Trendleri” konulu sunumu ile başladı. “Dünya Dış Ticaretinin Seyrinde Son Gelişmeler ve Dijitalleşme” konulu sunum ÜNSPED Genel Müdürü Rıza Mehmet Korkmaz tarafından gerçekleşti. Reşat Bağcıoğlu’nun “Incoterms 2020 Getirdiği Yenilikler” konulu sunumu ile oturum sona erdi.

Öğleden önceki oturumların “Satınalma & Tedarik Zinciri Ödülleri” kapsamında ödül töreni gerçekleşti.

Turquality Tabanlı Tedarik Zinciri Yönetimi, Dijital Ekonomi ve Endüstri 4.0, Yeni Bir Meydan Okuma, Satınalmada Dijital Transformasyon ve Tedarikçi İlişkileri Yönetimi, İnsan Kaynaklarında Yarın, Satınalmada Teknoloji Trendleri, Emtia Fiyat Analizi ve Bölümler Arası İlişkiler, Kalite Markada Satınalma Güvencesi başlıklı oturumlar ile devam eden etkinlik, dinleyici ödülleri takdimi ile son buldu.