HABERLER

BASIN ODASI

SMART FUTURE EXPO: AKILLI TEKNOLOJİLER ZİRVE VE SERGİSİ’NE KATILIM GÖSTERDİK

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) tarafından “Dönüşerek Daha Güçlüyüz” sloganıyla 3’üncüsü düzenlenen Smart Future Expo 2018 - Akıllı Teknolojiler Zirve ve Sergisi, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati'nin katılımıyla açıldı.

Akıllı Teknolojiler çatısı altında, Sanayinin Dönüşümü, Akıllı Şehirler ve Girişimcilik temalarının eş zamanlı olarak işlendiği zirvede; Bilişim, Yazılım, Elektronik, Şehircilik sektörleri başta olmak üzere gelişen IoT, Yapay Zekâ, Bulut Bilişim, Büyük Veri gibi geleceğin dünyasını şekillendirecek teknolojiler konuşuldu.

Üniversite teknokent ve teknoparkları tarafından geliştirilen ürünlerin sergilendiği etkinliğe İstanbul Üniversitesi Teknokent olarak katılım sağladık.  Firmalarımızdan ARG3 ve Minus Prodüksiyon Bilişim ve Yayıncılık, teknokentimizin standında yerini aldı.

Minus Prodüksiyon Bilişim ve Yayıncılık tarafından “Hayal Gücünüzle Sınırlı” sloganı ile sergilenen, teknokentimizde geliştirilen, “sanal gerçeklik projesi” standımızı ziyaret eden katılımcıların ilgi odağı oldu.

Küresel ve yerli teknolojilerin son örneklerinin; hemen her alan ve sektörde kullanıma hazır ya da hali hazırda kullanılmakta olan teknoloji ürünlerinin sergilendiği fuarda, şirketlerin üst düzey yöneticilerinin bir araya geleceği ve network imkanı elde edeceği alanlar oluşturuldu.

Zirvede, geleceğin akıllı teknolojileri ve bu teknolojilerin ülkemizin şehirleri ve sanayisine getirdiği yeni yaklaşımlar ele alındı.

Smart Future Expo 2018, geleceğin teknoloji üreticileri ve hizmet sağlayıcılarının Türkiye’deki sanayici, iş dünyası temsilcileri ve yerel yöneticileriyle buluşması için planlanan en kapsamlı organizasyon olma özelliğini taşıdı.