ÖĞRENCİ

Sanayici, akademisyen, Teknokent firmaları ve girişimcilerin ortak bir platformda buluşturan Entertech, Nitelikli işgücüne ülke içinde istihdam oluşturmak amacıyla öğrencilere avantajlar sunmaktadır. Üniversite öğrencileri ve mezunları, Teknokent’ le iletişime geçerek, İstanbul Teknokent’te faaliyet gösteren firmalarda stajyer, part time ya da tam zamanlı olarak çalışabilirler. Bu sayede henüz öğretim hayatı devam ederken bile ilgili sektörde tecrübe imkanına sahip olurlar.

İstanbul Teknokent tarafından düzenlenen eğitim, konferans ve seminer gibi etkinliklerle sektörü tanıma, kendini geliştirme fırsatı bulurlar Bitirme ödevlerini, yüksek lisans ve doktora tezlerini İstanbul Teknokentte faaliyet gösteren firmalar ile işbirliği içerisinde yapabilirler. Bu sayede yapılan çalışmalar sadece teoride kalmayıp ülkeye teknolojik değer oluşturabilecek ürünlere dönüşmesine katkı sağlar.

YENİ MEZUN ÖĞRENCİLER

Girişimci Adayları

Ayrıca üniversite öğrencileri ve mezunları Teknokent ekosisteminde girişimci olarak yer alabilirler. Bu kapsamda girişimcilerin faydalandığı imkanlardan faydalanabilirler.

ÖNKULUÇKA MERKEZİ

www.inventist.gen.tr

İnventist’in önkuluçka programı ile kendi işini kurmak isteyen girişimcilerin kişisel özelliklerini ortaya koymaları, gerekli bilgi ve beceriyi kazanmaları, uygulamalı olarak bu yetkinlikleri elde etmeleri sağlanmaktadır.

Girişimciler iş fikri başvuruları ile İnventist bünyesinde özel bir programın parçası olarak; eğitim ve mentörlük sürecine, yatırımcılar ile buluşma olanağına, ulusal veya uluslararası girişimcilik programlarına başvurma fırsatına sahip olurlar.